Klima Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

En önemli adımlardan biri, ihtiyacı dikkate almak ve bunu en etkili çözümle eşleştirmektir.

Bir klima alırken, evinize veya ofisinize konfor sağlamak için önemli bir katkı sağlayabilecek olmasına, dikkat edilmeli! Klima, bazı bölgelerde yazın bir zorunluluk olmasının yanı sıra, kurulu klima ev veya işyerini satmak veya kiralamak için önemli bir etken olabilir. Bir klima satın alırken bir dizi farklı model ve çeşit mevcut olduğundan bir dizi faktörü dikkate almak önemlidir.

 

En önemli adımlardan biri, ihtiyacı dikkate almak ve bunu en etkili çözümle eşleştirmektir. Klima bulunduğunuz tüm alan için mi mi yoksa çoğunlukla tek bir oda için mi gerekli? Ek olarak, ne sıklıkla kullanılacak? Kaç pencere var? Hangi saatlerde güneş alıyor? Ofis ise kaç adet bilgisayar var ve Kaç kişi çalışıyor? Bulunduğunuz ortamın nekadar ısı ürettiğini hesaplamak en doğru kapasitede klima almanıza yerdımcı olur. Küçük bir alan için klimaya yalnızca ara sıra ihtiyaç duyuluyorsa, gerekli olmadığında kaldırılabileceği için geçici bir portatif model daha uygun olabilir. Öte yandan, kullanım alanının tamamı için kalıcı klima gerekiyorsa, daha büyük bir çözüme ihtiyaç duyulabilir.

 

İhtiyaç duyulan klimanın türü hakkında bir fikir edinerek, enerji maliyetlerini dikkate almak önemlidir. Klimalar önemli ölçüde güç kullanabilir ve bazı üniteler diğerlerinden daha fazla enerji tasarrufludur. Bir model bulmak için modelleri karşılaştırmak enerji tasarrufu sağlarken etkin bir şekilde çalışmayı sürdürürken aylık elektrik faturalarında önemli miktarda tasarruf sağlayabilir. Etiketleri kontrol edin: çoğu modelin kapasitesini İngiliz Termal Birimlerinde (BTU'lar) listeleyin ve ünitenin ne kadar enerji verimli olduğu konusunda bir fikir edinin. İngiliz Termal Üniteleri ne kadar fazlaysa, ünitenin kapasitesi o kadar büyük olur. Ek olarak, bazı kamu hizmeti şirketleri, enerji dostu cihaz değişimleri satın alan müşterilere nakit teşvikler sunar. Farklı klimalar düşünüldüğünde enerji maliyetleri büyük bir fark yaratabilir.

 

Klima Servisi için tıklayın.