Klima Arızaları

klima arıza tamir ve çözümleri

Klima arızaları, klimaların herhangi bir onarımı bir kontrolle başlar. Önleyici tedbirler uygulanmadan önce de yapılır. Teşhis, cihazın çeşitli mekanik hasarlara karşı incelenmesini içermelidir. Klimanın sabitlenmiş ve elektrik bağlantılarının güvenilirliğini de kontrol etmek gerekir. Ardından filtrelerin durumunu, cihazın farklı modlarda çalışması kontrol edilir. Bundan sonra, sistem çalışmasını test edebilir. Kompresörün nasıl çalıştığını, evaporatördeki sıcaklığın ne olduğunu kontrol etmek gerekir. Emme / tahliye sistemindeki basınç seviyesini ölçün ve tüm boru bağlantıların sıkılığına bakılır.
 

Led bir kez yanıp söndüyse, iç ünitesine sensör çalışmıyor veya hiç çalışmıyor. Dış ünite sensörü arızasında led iki kez yanıp sönecektir. Üç kez yanıp sönme - cihaz aynı anda ısıtma ve soğutma modunda çalışmak istiyor. Lamba dört kez yanıp sönerse, aşırı yük koruması devre dışı bırakılır. Beş, klima üniteleri arasındaki bilgi alışverişi sisteminin çalışmasındaki hatalardır. Bu, bloklar arasındaki kablo ile ilgili sorunlar hakkında konuşabilir. Altı kez yanıp sönme - enerji tüketimi seviyesi normu önemli ölçüde aştı. Güç kapasitörünü ve diğer unsurları test etmeniz önerilir. Yedi kez yanıp sönme, size dış ünitenin çalışma voltajının önemli ölçüde arttığını söyleyecektir.

 

Dokuz sinyal valf arızası. Son olarak, 10 kez yanıp sönme, kompresör arızası gösterir. Bu durumda, kompresörün sıcaklık kontrolü artık yapılmaz. Klimaların arızaları ve giderilmesi, farklı üreticilerin çoğu marka ve modeli için tipiktir. Hata kodlarına gelince, kendi modellerine göre değişiklik gösterir. Kullanma talimatlarında kontrol panosunun çalışmasını kendiniz bulabilir ve program yapabilirsiniz.

 

Klima Servisi için tıklayın.